I już wszystko jasne. Dzisiejszym zaległym meczem w IV lidze
lubuskiej SPÓJNIA Ośno Lubuskie - BUDOWLANI Lubsko (2:1),
zakończyły się rozgrywki ligowe w sezonie 2013/14. Teraz do
akcji wkroczą związkowi działacze przyznając lub nie licencje na
grę klubom w nowym sezonie 2014/15...
Awanse i spadki 2014
II liga zachodnia
1. CHROBRY Głogów, 68 pkt.
(awans do I ligi)
2. BYTOVIA Bytów, 62 pkt.
(awans do I ligi)
3. ZAGŁĘBIE Sosnowiec, 59 pkt.
4. BŁĘKITNI Stargard Szczeciński, 55 pkt.
5. MKS Kluczbork, 52 pkt.
6. GÓRNIK Wałbrzych, 52 pkt.
7. ROZWÓJ Katowice, 52 pkt.
8. WARTA Poznań, 51 pkt.
(brak licencji na grę w II lidze, zagrają w IV lidze wielkopolskiej)
9. POLONIA Bytom, 49 pkt.
(brak licencji na grę w II lidze, zagrają w III lidze opolsko-śląskiej)
10. RAKÓW Częstochowa, 48 pkt.
11. GRYF Wejcherowo, 45 pkt.
(spadek do III ligi pomorsko-zachodniej)
12. ODRA Opole , 43 pkt.
(spadek do III ligi opolsko-śląskiej)
13. RUCH Zdzieszowice, 41 pkt.
(spadek do III ligi opolsko-śląskiej)
14. OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski, 38 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
15. CALISIA Kalisz, 36 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
16 . UKP Zielona Góra, 34 pkt.
(spadek do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
17. JAROTA Jarocin, 32 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
18. KP Polkowice, 17 pkt.
(wycofany po rundzie jesiennej, zagra w IV lidze dolnośląskiej)
III liga dolnośląsko-lubuska
(koniec rozgrywek)
1. ŚLĘZA Wrocław, 77 pkt.
2. MKS Oława, 75 pkt.
3. STILON Gorzów Wielkopolski, 73 pkt.
4. ZAGŁĘBIE II Lubin, 68 pkt.
5. FORMACJA PORT 2000 Mostki, 67 pkt.
6. FOTO-HIGIENA Gać, 58 pkt.
7. PIAST Żmigród, 53 pkt.
8. ŚLĄSK II Wrocław, 52 pkt.
9. LECHIA Dżierżoniów, 48 pkt.
10. POLONIA/SPARTA Świdnica, 48 pkt.
11. PIAST Karnin/Gorzów Wielkopolski, 43 pkt.
12. KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie, 42 pkt.
13. BIELAWIANKA Bielawa, 31 pkt.
14. POLONIA Trzebnica, 30 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
15. PROMIEŃ Żary, 25 pkt.
(spadek do IV ligi lubuskiej)
16. ILANKA Rzepin, 24 pkt.
(spadek do IV ligi lubuskiej)
17. GKS Kobierzyce, 22 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
18. PROCHOWICZANKA Prochowice, 19 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
baraże : URSUS Warszawa - ŚLĘZA Wrocław 1:0, 1:1, awans URSUS
ŚLĘZA Wrocław nie awansowała do II rundy baraży o II ligę, tym samym do grona
spadkowiczów dołączyła POLONIA Trzebnica
IV liga lubuska
1. DĄB Przybyszów, 65 pkt.
(awans do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
2. SPÓJNIA Ośno Lubuskie, 60 pkt.
(awans do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
3. CZARNI Witnica, 56 pkt.
4. BUDOWLANI Lubsko, 54 pkt.
5. ODRA Bytom Odrzański, 53 pkt.
6. ARKA Nowa Sól, 53 pkt.
7. SPROTAVIA Szprotawa, 51 pkt.
8. PIAST Iłowa, 49 pkt.
9. ŁKS Łęknica, 44 pkt.
10. PIAST Czerwieńsk, 36 pkt.
11. ŁUCZNIK Strzelce Krajeńskie, 32 pkt.
12. MEPROZET Stare Kurowo, 29 pkt.
13. LUBUSZANIN Drezdenko, 27 pkt.
(spadek do klasy okręgowej GW)
14. KORONA Kożuchów, 26 pkt.
(spadek do kasy okręgowej ZG)
15. SYRENA Zbąszynek, 23 pkt.
(spadek do klasy okręgowej ZG)
16. ORZEŁ Międzyrzecz, 14 pkt.
(spadek do klasy okręgowej GW)
Klasa Okręgowa - Zielona Góra
1. SANTOS Świebodzin, 69 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
2. KSF Zielona Góra, 67 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
3. FADOM Nowogród Bobrzański, 60 pkt.
4. ZENIT Ługów, 55 pkt.
5. TĘCZA Krosno Odrzańskie, 53 pkt.
6. ODRA Nietków, 50 pkt.
7. CARINA Gubin, 49 pkt.
8. AMATOR Bobrowniki, 48 pkt.
9. BŁĘKITNI Ołobok, 40 pkt.
10. UKP II Zielona Góra, 38 pkt.
11. ALFA Jaromirowice, 35 pkt.
12. TRAMP Osiecznica, 30 pkt.
13. START Płoty, 29 pkt.
14. SOKÓŁ Dąbrówka Wielkopolska, 21 pkt.
(spadek do klasy "A")
15. MODRZEW Modrzyca, 20 pkt.
(spadek do klasy "A")
16. ISKRA Małomice, 17 pkt.
(spadek do klasy "A")
Klasa Okręgowa - Gorzów Wielkopolski
1. ZJEDNOCZENI Przytoczna, 70 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
2. STAL Sulęcin, 64 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
3. WARTA Słońsk, 62 pkt.
4. KASZTELANIA Santok, 59 pkt.
5. BŁĘKITNI Dobiegniew, 53 pkt.
6. POLONIA Lipki Wielkie, 52 pkt.
7. SPARTAK Deszczno, 44 pkt.
8. LZS Bobrówko, 41 pkt.
9. GKP Pszczew, 39 pkt.
10. ODRA Górzyca, 39 pkt.
11. ISKRA Janczewo, 38 pkt.
12. TOROMA Torzym, 37 pkt.
13. RÓŻA Różanki, 32 pkt.
(spadek do klasy "A")
14. POLONIA Słubice, 30 pkt.
(spadek do klasy "A")
15. JUVENIA Boczów, 17 pkt.
(spadek do klasy "A")
16. POGOŃ Krzeszyce, 5 pkt.
(spadek do klasy "A")
Klasa "A" - Zielona Góra I
1. ZRYW Rzeczyca, 66 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. BIZON Wilkowo, 65 pkt.
3. ZJEDNOCZENI Lubrza, 62 pkt.
4. ZNICZ Leśniów Wielki, 56 pkt.
Klasa "A" - Zielona Góra II
1. CZARNI Rudno, 65 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. GKS Siedlisko, 60 pkt.
3. TS Przylep, 59 pkt.
4. ZORZA Ochla, 56 pkt.
Klasa "A" - Zielona Góra III
1. BŁĘKITNI Olbrachtów, 66 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. CZARNI Żagań, 66 pkt.
3. UNIA Żary/Kunice, 62 pkt.
4. CZARNI Jelenin, 56 pkt.
Klasa "A" - Gorzów Wielkopolski (wschód)
1. RADOWIAK Drezdenko, 67 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
2. WARTA Gorzów Wielkopolski, 67 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
3. LEŚNIK Rąpin, 65 pkt.
4. MUSZELKA Ogardy, 57 pkt.
Klasa "A" - Gorzów Wielkopolski (zachód)
1. GKS Bledzew, 70 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
2. SPÓJNIA II Ośno Lubuskie, 65 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
3. KOSMOS 78 Rudnica, 60 pkt.
4. ZIELONI Lubiechnia Wielka, 59 pkt.
Ostatnią VII część analiz awansów i spadków 2014
podamy po procesie licencyjnym w Lubuskim Związku Piłki Nożnej.