Już jutro (21.06) rozstrzygnięte będą wszystkie niewiadome
odnośnie awansów i spadków w województwie lubuskim.
Najciekawiej zapowiada się walka o awans w gorzowskiej
klasie okręgowej, gdzie walczą Stal Sulęcin i Watra Słońsk.
W rozwinięciu VI zestaw analiz i tabel....
Awanse i spadki 2014
II liga zachodnia
(koniec rozgrywek)
1. CHROBRY Głogów, 68 pkt.
(awans do I ligi)
2. BYTOVIA Bytów, 62 pkt.
(awans do I ligi)
3. ZAGŁĘBIE Sosnowiec, 59 pkt.
4. BŁĘKITNI Stargard Szczeciński, 55 pkt.
5. MKS Kluczbork, 52 pkt.
6. GÓRNIK Wałbrzych, 52 pkt.
7. ROZWÓJ Katowice, 52 pkt.
8. WARTA Poznań, 51 pkt.
(brak licencji na grę w II lidze, zagrają w IV lidze wielkopolskiej)
9. POLONIA Bytom, 49 pkt.
(brak licencji na grę w II lidze, zagrają w III lidze opolsko-śląskiej)
10. RAKÓW Częstochowa, 48 pkt.
11. GRYF Wejcherowo, 45 pkt.
(spadek do III ligi pomorsko-zachodniej)
12. ODRA Opole , 43 pkt.
(spadek do III ligi opolsko-śląskiej)
13. RUCH Zdzieszowice, 41 pkt.
(spadek do III ligi opolsko-śląskiej)
14. OSTROVIA 1909 Ostrów Wielkopolski, 38 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
15. CALISIA Kalisz, 36 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
16 . UKP Zielona Góra, 34 pkt.
(spadek do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
17. JAROTA Jarocin, 32 pkt.
(spadek do III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej)
18. KP Polkowice, 17 pkt.
(wycofany po rundzie jesiennej, zagra w IV lidze dolnośląskiej)
III liga dolnośląsko-lubuska
(koniec rozgrywek)
1. ŚLĘZA Wrocław, 77 pkt.
baraże : URSUS Warszawa - ŚLĘZA Wrocław 1:0, 1:1, awans URSUS
2. MKS Oława, 75 pkt.
3. STILON Gorzów Wielkopolski, 73 pkt.
4. ZAGŁĘBIE II Lubin, 68 pkt.
5. FORMACJA PORT 2000 Mostki, 67 pkt.
6. FOTO-HIGIENA Gać, 58 pkt.
7. PIAST Żmigród, 53 pkt.
8. ŚLĄSK II Wrocław, 52 pkt.
9. LECHIA Dżierżoniów, 48 pkt.
10. POLONIA/SPARTA Świdnica, 48 pkt.
11. PIAST Karnin/Gorzów Wielkopolski, 43 pkt.
12. KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie, 42 pkt.
13. BIELAWIANKA Bielawa, 31 pkt.
14. POLONIA Trzebnica, 30 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
15. PROMIEŃ Żary, 25 pkt.
(spadek do IV ligi lubuskiej)
16. ILANKA Rzepin, 24 pkt.
(spadek do IV ligi lubuskiej)
17. GKS Kobierzyce, 22 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
18. PROCHOWICZANKA Prochowice, 19 pkt.
(spadek do IV ligi dolnośląskiej)
ŚLĘZA Wrocław nie awansowała do II rundy baraży o II ligę, tym samym do grona
spadkowiczów dołączyła POLONIA Trzebnica
IV liga lubuska
(1 kolejka do końca rozgrywek)
1. DĄB Przybyszów, 64 pkt.
(awans do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
2. SPÓJNIA Ośno Lubuskie, 57 pkt.
(1 zaległy mecz) (awans do III ligi lubusko-dolnośląskiej)
3. CZARNI Witnica, 53 pkt.
4. BUDOWLANI Lubsko, 51 pkt. (1 zaległy mecz)
5 ODRA Bytom Odrzański, 50 pkt.
6. ARKA Nowa Sól, 50 pkt.
7. SPROTAVIA Szprotawa, 50 pkt.
8. PIAST Iłowa, 46 pkt.
9. ŁKS Łęknica, 43 pkt.
10. PIAST Czerwieńsk, 35 pkt.
11. ŁUCZNIK Strzelce Krajeńskie, 32 pkt.
21.06 BUDOWLANI Lubsko (wyjazd)
12. MEPROZET Stare Kurowo, 29 pkt.
21.06 ODRA Bytom Odrzański (dom)
13. KORONA Kożuchów, 26 pkt.
(spadek do kasy okręgowej ZG)
21.06 ARKA Nowa Sól (dom)
14. LUBUSZANIN Drezdenko, 24 pkt.
(spadek do klasy okręgowej GW)
15. SYRENA Zbąszynek, 23 pkt.
(spadek do klasy okręgowej ZG)
16. ORZEŁ Międzyrzecz, 14 pkt.
(spadek do klasy okręgowej GW)
Klasa Okręgowa - Zielona Góra
(1 kolejka do końca rozgrywek)
1. SANTOS Świebodzin, 66 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
2. KSF Zielona Góra, 64 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
3. FADOM Nowogród Bobrzański, 57 pkt.
4. TĘCZA Krosno Odrzańskie, 52 pkt.
5. ZENIT Ługów, 51 pkt.
6. CARINA Gubin, 49 pkt.
7. AMATOR Bobrowniki, 48 pkt.
8. ODRA Nietków, 47 pkt.
9. UKP II Zielona Góra, 38 pkt.
10. ALFA Jaromirowice, 34 pkt.
11. BŁĘKITNI Ołobok, 34 pkt.
12. START Płoty, 29 pkt.
13. TRAMP Osiecznica, 29 pkt.
14. MODRZEW Modrzyca, 20 pkt.
(spadek do klasy "A")
15. SOKÓŁ Dąbrówka Wielkopolska, 18 pkt.
(spadek do klasy "A")
16. ISKRA Małomice, 17 pkt.
(spadek do klasy "A")
Klasa Okręgowa - Gorzów Wielkopolski
(1 kolejka do zakończenia rozgrywek)
1. ZJEDNOCZENI Przytoczna, 69 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
2. STAL Sulęcin, 61 pkt.
(awans do IV ligi lubuskiej)
3. WARTA Słońsk, 59 pkt.
4. KASZTELANIA Santok, 56 pkt.
5. POLONIA Lipki Wielkie, 52 pkt.
6. BŁĘKITNI Dobiegniew, 50 pkt.
7. SPARTAK Deszczno, 44 pkt.
8. ODRA Górzyca, 39 pkt.
9. LZS Bobrówko, 38 pkt.
10. GKP Pszczew, 38 pkt.
11. ISKRA Janczewo, 38 pkt.
12. TOROMA Torzym, 34 pkt.
13. POLONIA Słubice, 30 pkt.
(spadek do klasy "A")
14. RÓŻA Różanki, 29 pkt.
(spadek do klasy "A")
15. JUVENIA Boczów, 17 pkt.
(spadek do klasy "A")
16. POGOŃ Krzeszyce, 5 pkt.
(spadek do klasy "A")
Klasa "A" - Zielona Góra I
(koniec rozgrywek)
1. ZRYW Rzeczyca, 66 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. BIZON Wilkowo, 65 pkt.
3. ZJEDNOCZENI Lubrza, 62 pkt.
4. ZNICZ Leśniów Wielki, 56 pkt.
Klasa "A" - Zielona Góra II
(koniec rozgrywek)
1. CZARNI Rudno, 65 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. GKS Siedlisko, 60 pkt.
3. TS Przylep, 59 pkt.
4. ZORZA Ochla, 56 pkt.
Klasa "A" - Zielona Góra III
(koniec rozgrywek)
1. BŁĘKITNI Olbrachtów, 66 pkt.
(awans do klasy okręgowej ZG)
2. CZARNI Żagań, 66 pkt.
3. UNIA Żary/Kunice, 62 pkt.
4. CZARNI Jelenin, 56 pkt.
Klasa "A" - Gorzów Wielkopolski (wschód)
(1 kolejka do zakończenia rozgrywek)
1. RADOWIAK Drezdenko, 67 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
2. WARTA Gorzów Wielkopolski, 64 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
3. LEŚNIK Rąpin, 62 pkt.
4. MUSZELKA Ogardy, 57 pkt.
Klasa "A" - Gorzów Wielkopolski (zachód)
(1 kolejka do zakończenia rozgrywek)
1. GKS Bledzew, 67 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
2. SPÓJNIA II Ośno Lubuskie, 65 pkt.
(awans do klasy okręgowej GW)
3. KOSMOS 78 Rudnica, 59 pkt.
4. ZIELONI Lubiechnia Wielka, 56 pkt.
VI część analiz awansów i spadków 2014, 25 czerwca